PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=9063}

Rambo: Pierwsza krew

First Blood
7,4 144 260
ocen
7,4 10 1 144260
7,5 26
ocen krytyków
Rambo: Pierwsza krew
powrót do forum filmu Rambo: Pierwsza krew

właśnie obejrzałem death hunt(1981) z ch. bronsonem i l. marvinem i jest tam pewna scena bardzo podobna do sceny z first blood (1982). gdzieś koło 1:21:00 czasu filmu uciekający traper bronson/johnson znajduje się przed skarpą , za nim pościg z psami nad nim latajacy samolocik, w dół przepaść i drzewo na które oczywiście skacze bronson/johnson, kiedy znajduje się już na ziemi strzela do samolotu po czy samolot się rozbija. nie wiem kiedy powstały scenariusze do tych filmów ale myślę że jeden inspirowany jest drugim (oczywiście chodzi o tę scenę). nie ma zbyt dużej różnicy w czasie powstania obu filmów ale możliwe że stallone ogladał filmy z ch. bronsonem.

ocenił(a) film na 8
thomass48

Mogło tak być, jednakże czytałem pierwowzór Davida Morella, ukończony w 1972 roku i tam jest właśnie scena- Rambo orientuje się, że jest w pułapce, schodzi w przepaść, ale zostaje zauważony przez policjantów ze śmigłowca, któzy zaczynaja strzelać. Skacze na drzewo,i ze strzelby zabija strzelającego gliniarza.Zauważa to pilot, nerwy odmawiają mu posłuszeństwa i rozbija helikopter.

ocenił(a) film na 10
thomass48

"RAMBO" bardzo mocno wiąże się z westernem "OSTATNI KOWBOJ" z Kirkiem Douglasem, który to fabularnie "Pierwszą krew" przypomina. Sam przeciw szystkim. Wielki film. A właściwie to oba.
https://www.youtube.com/watch?v=FUGTzfrpMJ4

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones