PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=9063}

Rambo: Pierwsza krew

First Blood
7,4 144 283
oceny
7,4 10 1 144283
7,5 26
ocen krytyków
Rambo: Pierwsza krew
powrót do forum filmu Rambo: Pierwsza krew

Pamiętam jak oglądałam go jako dziecko, zrobił na mnie ogromne wrażenie. Co ciekawe odbierałam poszczególne sceny z tego filmu jakbym oglądała horror. Bo film posiada elementy horroru dla dzieci oczywiście. Nie bałam się na tym "horrorze" za to wzbudził u mnie pozytywne emocje i szalenie mi się podobał.

Scena zszywania ramienia Johna Rambo to majstersztyk.

Tylko pierwsza części naprawdę była dobra bo dwójka choć nie była zła a nawet była niezła tylko to takie powielanie schematów i nic odkrywczego. Trójka była zdecydowanie najsłabsza. Zdarzają się tam totalne idiotyzmy jak np Pułkownik Trautman woła do Johna Rambo - "John spieprzaj stamtąd" gdzie Rambo siedzi w czołgu i jest kilometr dalej od Trautmana. Takich nonsensów jest więcej no ale to było w części trzeciej.

Wracając do części pierwszej tej najlepszej. Film Rambo : Pierwsza krew jest filmem - misją.

Film podejmuje problem powracających żołnierzy z Wietnamu i ich traumatycznych przeżyć oraz to jak zostali fatalnie przyjęci przez społeczność i jak nie mogli się odnaleźć po tych traumatycznych przeżyciach. Sylwek był tu bohaterem bo ludzie utożsamiali się z nim zwłaszcza ci co wrócili z Wietnamu

Film jest świetnie zrealizowany i co najważniejsze nie ma tu wygłupów pokroju Jamesa Bonda tylko bardzo realistyczny obraz niesprawiedliwości z jaką się zetknął Rambo.

ocenił(a) film na 10
nudecroft

Wiem o co ci chodzi z tym rozumieniem tego filmu. Ten film to coś znacznie głębszego i coś więcej niż tylko film. W kolejnych częściach też można zobaczyć głębszą treść, jednak rozumiem motyw prymitywności :D

rockystallion

Jeden z nielicznych filmów z odpowiednim przekazem, przekazuje wartości ponadczasowe, nie przesadzam.

ocenił(a) film na 10
nudecroft

Absolutnie nie przesadzasz :)

rockystallion

Wiem ; )

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones