PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=9063}

Rambo: Pierwsza krew

First Blood
7,4 144 288
ocen
7,4 10 1 144288
7,5 26
ocen krytyków
Rambo: Pierwsza krew
powrót do forum filmu Rambo: Pierwsza krew

Na pewno jest to genialny film opowiadający o weteranie z Wietnamu Rambo, który przybywa do Oregonu w celu odszukania swojego przyjaciela Delmara Barry'ego. Po drodze popada w konflikt z szeryfem Teaslem a potem rozpętuje się prywatna wojna między Rambo a lokalną policją. Naprawdę świetny dramat z niezłym aktorstwem (szczególnie Stallone, który w tym filmie udowodnił że potrafi doskonale zagrać w dramacie) i bardzo dobrym scenariuszem. Pierwszy raz oglądałem go mając 8 lat i choć minęło sporo czasu wciąż mi się podoba. Film porusza też sprawy polityczne - pokazany jest obraz tego jak w społeczeństwie amerykańskim traktowani byli weterani wojny w Wietnamie. Trochę mało jest w nim akcji (kolejne części na pewno mają więcej akcji, a zwłaszcza trójka). Nie wiem który Rambo jest najgorszy. Wszystkie są świetne. Chyba czwórka. Pozdrawiam wszystkich fanów serii.

P.S. Niech ktoś napisze co sądzi o moim komentarzu. Byłbym bardzo wdzięczny.

rosomen4

Nie oglądałem częśći czwartej więc się nie wypowiem na jej temat lecz Rambo z części na część robi się coraz gorszy... Część pierwszą tak samo jak i Ty uważam za genialną a zwłaszcza tą część filmu, w której odgrywa sie polowanie (tylko kto poluje na kogo? ;)). Część druga i trzecia też są dobre ale odbiegają znacznie od jedynki :)

rosomen4

Ja myślę dokładnie to samo. Dzięki za ocenę mojego komentarza.

ocenił(a) film na 8
rosomen4

Genialnym to bym go nie nazwał. Jest to dobre kino akcji z mądrym przesłaniem. Przejawów geniuszu tam jednak nie widzę. A czwartą część uważam za świetną mimo że fabularnie kuleje.

ocenił(a) film na 10
rosomen4

"RAMBO" bardzo mocno wiąże się z westernem "OSTATNI KOWBOJ" z Kirkiem Douglasem, który to fabularnie "Pierwszą krew" przypomina. Sam przeciw szystkim. Wielki film. A właściwie to oba.
https://www.youtube.com/watch?v=FUGTzfrpMJ4

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones