PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=9063}

Rambo: Pierwsza krew

First Blood
7,4 144 213
ocen
7,4 10 1 144213
7,5 25
ocen krytyków
Rambo: Pierwsza krew
powrót do forum filmu Rambo: Pierwsza krew

Buuuuuuu

ocenił(a) film na 1

Nuda straszliwa wyspać się na tym " Filmie " można ;p

ocenił(a) film na 8
Niszczyciel2000

Nie kompromituj się więcej...Wystarczy spojrzeć jakie filmy oceniłaś max. Śmiech na sali:P

ocenił(a) film na 1
crusing24

sam się kompromitujesz każdy ma inny gust

ocenił(a) film na 1
Niszczyciel2000

Fabuły w tym filmie nie ma praktycznie żadnej rambo zostaje aresztowany za to że wszedł do miasta i potem wszystkim klepał buźki to ma być film ?

ocenił(a) film na 8
Niszczyciel2000

Chłopie, to jest klasyk ambitnego kina akcji, fabuła ma socjologiczne podłoże, następne części są takie jak błędnie opisujesz pierwszą!

ocenił(a) film na 1
crusing24

widziałem jakieś dwa dni temu pierwszą więc mi tu nie chrzań ;p
fanboju ;-p

ocenił(a) film na 8
Niszczyciel2000

Czytaj ze zrozumieniem: napisałem, że pierwsza część jest ambitna, a następne są takie jak określiłeś "jedynkę". Nie jestem fanem Rambo, ale klasyków będę bronił. Zawsze. Zwłaszcza przed trollami i ich dennymi opiniami :" nuda", "zero fabuły", taaaa jasne...A, ja jestem chiński uczony:P

użytkownik usunięty
crusing24

po co mu w ogóle odpisujesz? przecież to jakieś dziecko neo, widać to od razu po jego profilu

ocenił(a) film na 1

...
a wy to niby kto jesteście a po za tym co widać po moim profilu ?
Że inne filmy niż wam mi się podobają to od razu wyzywacie ?
założę się że nie znacie znaczenia słowa troll
żegnam ozięble i do niezobaczenia ;(

ocenił(a) film na 1
Niszczyciel2000

a co do fabuły to mają ją filmy typu zabójcza broń czy uprowadzona i to są filmy ...
a co do klasyków znacie taki film jak poltergeist/duch to jest klasyk i na dodatek fajny albo cobra
a rambo to zwyczajny szajs bez fabuły jeżeli lubicie takie " filmy to idźcie się edukować w przedszkolu bo jeszcze nie dorośliście chyba do takich filmów ;p

ocenił(a) film na 10
Niszczyciel2000

K***A! zastanów się co piszesz.
Nie rozumiesz przesłania filmu i dla tego wyzywasz go od gniotów (w jasnym tego słowa znaczeniu)
Rambo zostaje wzięty za włóczęgę i dla tego zostaje aresztowany. Nie będę się rozpisywał..
Marna prowokacja i tyle, basta.

ocenił(a) film na 8
crusing24

po obejrzeniu filmu pierwsze co napisalem do kumpla to:
k***a film o kolesiu ktorego chcieli aresztowac bo se przyjechal i on ich za to chcial zabic bo mial z deklem.
powiem tylko, ze calosciowo film wykonany byl dobrze i przyjemnie mi sie go ogladalo, tylko ten banalny powod spowodowal obnizenie mojej oceny.
z drugiej strony jedynie w tym niszczyciel2000 ma racje, bo film pokazuje traktowanie weteranow wojny wietnamu przez innych obywateli i przede wszystkim przezycia tych zolnierzy i koncekwencje psychologiczne zwiazane z wojna i to czyni ten film dobrym, bo pod tym gownianym pretekstem, przy ktorym wydawac sie moze ze w filmie tylko sieczka i wyrzynanie jest glebia i ze jest powod dla ktorego to sie dzieje. ten film trzeba zglebic a nie tylko ogladac powierchownie, trzeba sie wczuc w sytuacje bohatera i w jego stan psychiczny i przeanalizowac film i wtedy widac, ze film zasluguje na wysoka ocene. pozdrawiam :)

ocenił(a) film na 1
tommybo

może i masz trochę racji ale ja oglądam filmy dla przyjemności nie ma przyjemności to film uważam za kicz proste ;0

ocenił(a) film na 8
Niszczyciel2000

@ Niszczyciel2000 , Twoja ocena 10 dla "Głupi i głupszy" mówi wszystko.Tyle w temacie.
PS.Pomijając to że jesteś z Łodzi.

ocenił(a) film na 1
hattric_2

że co że niby mam inny gust niż wy to źle ?
wcześniej wymieniłem dobre filmy a to żer oglądacie chałę i nie znacie się na filmach to już nie moja wina !!!

ocenił(a) film na 1
hattric_2

mam wrażenie że strasznie zawyżacie oceny to nara trolle miłego jełopowania na temat kiczu ;0

ocenił(a) film na 10
Niszczyciel2000

Niszczyciel2000 Widać, że jesteś mamusi synkiem, któremu to za młodu zabroniono oglądać filmów o przemocy - bo to jest złe !, i tak powstają dzisiejsi faceci wychowani przez kobiety na filmach typu Step up czy głupi i głupszy.

użytkownik usunięty
gggosu

zgadzam się Niszczyciel2000 to mami synek i ciota. Nic dziwnego że mu nie podchodzi męskie kino akcji

ocenił(a) film na 1

muahahahahahaha
a z po was widać że jesteście idioci do potęgi wcześniej wymieniałem superkino
a że wasze mózgi zostały w średniowieczu to już nie moja wina....

ocenił(a) film na 1
Niszczyciel2000

pozdro trolle

Niszczyciel2000

Nie podoba Ci się ok. Ale tem film to nie jest sama akcja. Zakładałam już temat. I napisze to samo.
W tym filmnie nie chodzi o nawalanie, strzelanie. To tylko "tło". Możemy zobaczyć jak koszmarne wspomnienia go prześladują, stracił przyjaciół i odbiło się to na jego psychice.

ocenił(a) film na 10
hotek95

Cobra jest o wiele słabsza od Rambo, jedynie co może się podobać to styl Mariona (ciuchy i czarne ReyBany) oraz nuta Angel i the city film jako całość jest bardzo dobry ale pod żadnym pozorem nie zbliża się do Rambo. Moim skromnym zdaniem Rambo jest w trójce najlepszych filmów z 82r . Bo taki Duch ma się nijak do The Thing którego uważam za najlepszy horror tamtego okresu - w sumie to najlepszy horror jaki oglądałem.

ocenił(a) film na 1
gggosu

a po za tym nie każdy ma taki sam gust nie każdy musi lubić rambo
the think nie widziałem a ducha widziałem więc opisuje ;p

ocenił(a) film na 10
Niszczyciel2000

W ocenach nie chodzi o to czy lubisz czy nie lubisz danego filmu.
Każdy film oceniasz pod względem ogólnego wykonania: fabuła, muzyka, klimat... itd.
A od tego czy Ci się film podoba czy nie masz opcję dodaj do ulubionych!

ocenił(a) film na 1
Hector_

to może powiedzmy ocenisz np.film na 8 bo tak wyjdzie z ocen ale ty będziesz co innego uważał ?
np.powiedzmy że uważasz że jest fajna muza fabuła itp
ale masz odczucie że film jest gorszy to co robisz ?

ocenił(a) film na 10
Niszczyciel2000

Ja staram się wystawić obiektywną ocenę!
Przykładowo oceniając pod względem "podoba mi się"/"nie podoba mi się" film "Titanic", wystawił bym mu marne 4/10, ale oceniając już pod względem wykonania... film oceniam na 8/10, ale do ulubionych nie dodaję bo nie przepadam za nim.
W moim przypadku staram się wyróżnić oceną 10/10 najlepsze/kultowe filmy danych gatunków np: jako najlepszą bajkę i wartą polecenia uważam "Króla Lwa" więc otrzymał ode mnie 10 i tak robię z każdym gatunkiem.

ocenił(a) film na 1
Hector_

nom więc np.głupi głupszy jak dla mnie suuuuuuuper komedia ;p
uśmiałem się w 100% spełnia swoje zadanie więc 10/10
podobnie z rambo pisałem kiepskie jest w nim (jak dla mnie) wszystko lubicie rambo okej ale ludzie nie wyzywajcie mnie dlatego że go nazwałem nudą dla was super okej dla mnie nuda a jeżeli ktoś się ze mną nie zgadza to niech spokojnie porozmawia tak jak Hector_ a nie : " Nie kompromituj się więcej...Wystarczy spojrzeć jakie filmy oceniłaś max. Śmiech na sali:P "
takie teksty ludzie to jest wstyd !!! wiem wiem wiem nie każdy jest idealny baaa nie ma ludzi idealnych ...

ocenił(a) film na 10
Niszczyciel2000

Dokładnie, komedia wystarczy, że rozbawi nas do łez i już wiemy, że zasługuje na wysoką notę.
Jeśli chodzi o (i tutaj znowu przytoczę przykład): bajkę (jak np: Król Lew), powinna ona nieść za sobą jakiś morał i dawać zwykle dzieciom, ale nieraz i dorosłym sporo do myślenia jak powinniśmy się zachowywać/kształtować.

Jednak wracając do oceny Rambo, to wybacz, ale nie zrozumiem czemu w Twoim przypadku ma on niższą ocenę niż Step Up?
Bo pisząc "kiepskie jest w nim (jak dla mnie) wszystko" to tak prędzej można pisać o filmach Uwe Boll'a i raczej jednoznacznie wykazuje, że po prosu nie przepadasz za tym filmem i nie potrafisz tego dokładnie uzasadnić.
Jeśli natomiast chodzi o Step Up to sam wystawiłem mu ocenę 8/10, bo całkiem przyjemnie się go ogląda, jednak uważam, że ocena 10/10 jest zbyt zawyżona: muzyka ok, wykonanie całkiem dobre, w moim odczuciu natomiast film o takiej fabule, powinien kończyć się dramatyczną sceną, a kończąc film happy endem automatycznie przekreślił sobie tak wysoką ocenę (ale może to tylko moje odczucie).

Swoją drogą dziękuję za ciepłe słowa. :)

ocenił(a) film na 1
Hector_

" Swoją drogą dziękuję za ciepłe słowa. :) "
dla " PRAWDZIWYCH " użytkowników zawsze ;p


myślałem nad zmianą ocen ale jeszcze się zastanowię ...
może faktycznie jest w tym trochę racji że film trzeba rozumieć ale jak już pisałem rambo był dla mnie nudny ...
co do step up
oceniłem może masz rację za wysoko ale mi się ten bardzo podobał a po za tym
staram się nie zmieniać ocen chociaż czasami to konieczne ...

ocenił(a) film na 8
Niszczyciel2000

to śpij baranie bękart nieszczęścia sie odezwał

ocenił(a) film na 1
behemoth2

wycieczki osobiste zachowaj dla siebie ...

ocenił(a) film na 10
Niszczyciel2000

Nuda? Idź oglądnij swoje
Step Up" taniec zmysłów....

ocenił(a) film na 1
Agi_i_Mis

na pewno to chętniej obejrzę obejrzę od rambo szambo ...

użytkownik usunięty
Niszczyciel2000

masz tandetny gust

Co za banda trolli...

ocenił(a) film na 1
peezel

kpisz czy o drogę pytasz ?
K A Ż D Y M A I N N Y G U S T

ocenił(a) film na 1

kpisz czy o drogę pytasz ?
K A Ż D Y M A I N N Y G U S T

Niszczyciel2000

niszczyciel czy jak ci tam leci, ty to musisz być niezłą p i z d ą!!! masz odwagę pyskować na necie ale jakbym usłyszał choć jedne słowo krytyki na temat kultowego RAMBO od ciebie w cztery oczy , celowo z małej litery ,to bym ci wyrwał łeb z kręgosłupem przygłupie!!!

ocenił(a) film na 1
Yaro_16


czytaj temat cioto ...

ocenił(a) film na 1
Yaro_16

Pisząc to to chyba mózg do kieszeni schowałeś ...

użytkownik usunięty
Niszczyciel2000

to ty miałeś mózg w kieszenie podczas oglądania Rambo

ocenił(a) film na 9
Niszczyciel2000

Po co z nim dyskutujecie? To dzieciak z kompleksami który wylewa żale na forum bo w realnym świecie jest nikim.
[do Niszczyciela] I tak ci nie odpowiem więc daruj sobie wyzwiska.Jak to powiedział Bud do Ala zostaw siłe na toalete;D

ocenił(a) film na 1
fauzi

dzieciak dlatego że ma inny gust to jestem dzieciak ?
Wracajcie do swojego Rambo szambo patałachy

Niszczyciel2000

Hehe, co za debil bez gustu.

ocenił(a) film na 1
0wner2

hehe kto to mówi troll z forum http://www.filmweb.pl/videogame/Battlefield%3A+Bad+Company+2-2010-605874/discuss ion/Straszny+szajs,1664614

Niszczyciel2000

Widzisz, "Rambo" to połączenie refleksji nad traumą wojaków z Wietnamu, z pokazem tego jak wyszkolenie jankeskich Zielonych (bodajże) Beretów góruje nad jakimiś tam prowincjonalnymi policajami, których doświadczenie sprowadza się do odprowadzania narąbanych mężulków do zapłakanych połowic. Wiem, że od współczesnych filmów oczekuje się bardziej wartkiej akcji, ale zwróć uwagę też na to, iż co za dużo to niestrawne; gdy będziesz miał nieustanną nawalankę przez 1,5 godziny, znudzi Cię to po kwadransie. Dla nas, nastolatków końcówki lat 80-tych, ten film był niedostępny (nie było VHS, a w kinach tego z powodów politycznych też nie puszczali) i może dlatego taki kultowy. W ub.roku zrobiłem sobie maraton wszystkich 4 części tej serii, tak dla przypomnienia. I choć w części pierwszej akcji było najmniej, wcale nie jawił mi się on jako gorszy.
Natomiast jak najbardziej masz prawo do swego zdania, wyraziłeś się grzecznie: "Nuda straszliwa...". Tymczasem jakiś crusing24 tytułuje Cię "trollem" właściwie tylko dlatego, że masz inny gust. Chyba go jeszcze TVN w tolerancji niedoszkolił;-)
manypakiao7 nazywa Cię "dzieckiem neo" i "ciotą", ale w ten sposób daje świetny dowód na temat swojej osobistej, pryszczatej kultury.
hattric_2 najeżdża coś na "Głupi i głupszy", a mnie też ten film rozbawił, gdy oglądałem to jeszcze na kasecie. A co ma do tego lament, że jesteś z Łodzi? - Bóg raczy wiedzieć.
behemoth2 rzuca do Ciebie tekst o "bękarcie nieszczęścia". Nie wie tylko, że ma w swym nicku i obrazku zespół Behemoth, którego "imidż" nawiązuje nawet nie do kontestowania, ale wręcz do opluwania chrześcijaństwa i właśnie WYŁĄCZNIE do ekscesów tego typu sprowadza się jego popularność w środowiskach "bękartów nieszczęścia".
Yaro_16 nazywa Cię przygłupem, gdy sam, zamiast napisać "jedno słowo", pisze, jak rasowy analfabeta: "jedne słowo".
No i 0wner2 dodał od siebie, że jesteś debilem bez gustu. Bo on to: "Wybitny koneser filmowy, który zna się na filmach jak mało kto". Co więcej, ma nawet listę trolli, których zmasakrował... Lepiej więc z nim nie zadzierać:-)
Pozdrawiam i wesołych Świąt!

ocenił(a) film na 1
Jack_Holborn

dzięki na wzajem ;p
co do tematu trolli niestety na tym forum jest ich za dużo żyć nie dają ;p
doskonale podsumowałeś te głupawe pogaduchy ;p

ocenił(a) film na 9
Jack_Holborn

Ale z Ciebie obrońca uciśnionych istny Rambo

ocenił(a) film na 1
Ensifer

Uciśnionych ?
masz rację oceniam film tak jak uważam podaję argumenty i o wiele lepsze filmy a wy na mnie bluzgacie ... :(
to uciśniony przez trolli ;p

ocenił(a) film na 9
Niszczyciel2000

a swoją drogą ciekawe określenie ten "troll" czyli gdybym w biały dzień robił kupę na środku chodnika, to ludzi zwracających mi uwagę mógłbym spokojnie nazwać trollami albo lepiej faszystami bo to też ostatnio tak funkcjonowało, bardzo to "merytoryczne" jak już mam się trzymać tych modnych słówek dla niemądrych ludzi "tak"

ocenił(a) film na 1
Ensifer

Trollowanie czyli : np. Uważanie że ktoś jest "Dzieckiem Neo " albo podobne wyzwiska . Tylko dlatego że się komuś nie podoba że ktoś ma inne zdanie ...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones